Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

Galeria
  • Man in Mall stanowi część platformy badań performatywnych reside-project współtworzonej od kilku lat przez Daniela Landaua i choreografkę Anat Danieli. Punktem wyjścia jest relacja między człowiekiem a zajmowaną przez niego przestrzenią, odzwierciedlająca szersze procesy społeczno-polityczne oraz ich wpływ na prywatną rzeczywistość człowieka. W Poznaniu twórcy wtopią się w tkankę galerii handlowej Starego Browaru, stawiając pytanie o rolę jednostki w tej misternej konstrukcji kapitalizmu. Każdej odsłonie reside-project towarzyszy ten sam proces: sfilmowane twarze bohaterów spektaklu wyświetlane są na ekranach w wielkich maskach. Tym szczególnym „gadającym głowom” tancerze użyczają swoich ciał, tworząc tym samym „cyfrową fizyczną świadomość”, w której przenikają się rzeczywistość i fikcja. Wyodrębniając i przetwarzając mechanizmy społeczne na budulec ruchu i głosu, Daniel Landau bada kluczowe pojęcia związane z ciałem, czasem i tożsamością.

    Koncepcja: Daniel Landau
    Choreografia: Sharon Zuckerman Weizer
    Występują: Yuval Fingerman, Janusz Orlik, Barbara Bujakowska
    Dźwięk: Daniel Meir
    www.resideproject.com
     

  • Daniel Landau jest artystą działającym na styku performansu, sztuki wideo i instalacji. Ukończył studia na kierunku nowe media i kompozycja muzyczna w Królewskim Konserwatorium w Holandii. W jego pracach kluczową rolę odgrywają mechanizmy narracji, łączące to, co dokumentalne z tym, co abstrakcyjne i pozwalające analizować rzeczywistość społeczno-polityczną. Jego prace pokazywano w galeriach i muzeach oraz podczas festiwali na całym świecie, m.in. w Jerozolimie, Nowym Jorku, Amsterdamie, Berlinie, Paryżu i Mexico City. Daniel Landau wykłada sztukę i technologię w Midrasha School of Art. Jest również współzałożycielem Information & Mind, programu badawczego zajmującego się psychokognitywnymi skutkami życia w dobie hiper-komunikacji i przeładowania informacyjnego.

    Sharon Zuckerman tańczyła dla Johanne Saunier I Yasmeen Godder, wraz z Arco Renzem była częścią duetu, grała w BETONLIEBE+FLEISCHKRIEG ‘MEDEIA’ u Jana Decorte’a. Jej solowy projekt z 2002 roku Soulonely oraz duet Refusal z 2003 roku zostały zaprezentowane w Tel Awiwie. W ostatnim czasie pracowała jako aktorka filmowa i telewizyjna oraz jako tancerka w grupie izraelskiego choreografa Ronita Ziva.