Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

24/06 - 20/07/2013

fot. Senja Vild
Galeriafot. Senja Vild
  • Podczas pracy nad Exercise for Choreography of Attention „Point of No Return” tradycyjne role tancerza i choreografa zostały rozpisane w nowym kontekście: Dalija proponowała struktury dla pracy i generowała konkretne (choreograficzne) zadania, które Siniša (niczym improwizujący na zadany temat tancerz) wykorzystywał do tworzenia wizualnego materiału. Wspólnie go redagując, skomponowali choreografię.

    Tej samej zasadzie został poddany proces wykonania projektu graficznego: teksty i rysunki stworzone podczas wspólnej pracy zebrano w formie książki. Samo przedstawienie rozgrywa się w dwóch przestrzeniach: przestrzeni indywidualnej pomiędzy czytelnikiem i książką oraz w przestrzeni teatralnej, w której zachodzi zbiorowe działanie czytelników. Projekt proponuje nowe ujęcie choreografii, jako próby sterowania tytułową uwagą odbiorców poprzez arbitralne decyzje twórców, których reprezentacją są teksty i obrazy zawarte w książce. Jednocześnie projekt zaprasza do swobodnego „łączenia kropek” w całość i tworzenia indywidualnych performansów.

    koncepcja, choreografia: Dalija Aćin Thelander
    rysunki (wykonywane jako zadanie choreograficzne): Siniša Ilić
    projekt graficzny i layout (wykonywane jako zadanie choreograficzne): Katarina Popović
    produkcja: Station – Service for contemporary dance, Belgrad, 2012
     

  • DALIJA AĆIN THELANDER jest choreografką i animatorką kultury. W 2008 roku otrzymała Prix Jardin d’Europe za spektakl Handle with great care. Jej projekty prezentowane są podczas festiwali, takich jak ImPulsTanz, Tanz im August, Les Particules czy BITEF. Jest współzałożycielką i koordynatorką Station – Service for contemporary dance, współzałożycielką Nomad Dance Academy oraz współzałożycielką i jedną z kuratorek festiwalu sztuk performatywnych Kondenz w Belgradzie. Od 2012 roku mieszka i pracuje jako niezależna artystka w Sztokholmie..

    SINIŠA ILIĆ ukończył Wydział Sztuk Pięknych w Belgradzie. Pracuje w obszarze sztuk wizualnych i performatywnych, w swoich działaniach dekonstruując mechanizmy i zjawiska społeczne. Jest współzałożycielem kolektywu redakcyjnego belgradzkiej platformy artystyczno-teoretycznej TkH (Walking Theory), artystą-rezydentem w Kultur Kontakt w Wiedniu, ISCP w Nowym Jorku oraz Akademie Schloss Solitude w Stuttgarcie.